Logo
Potřebujete poradit?
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 990 Kč a máte dopravu ZDARMA
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

FAQ

JAK ELEKTRONICKÁ IDENTIFIKACE FUNGUJE?

Elektronická identifikace a registrace tvoří celek, který umožní vypátrat majitele zvířete. Koncepci tvoří aplikovaný mikročip v podkoží zvířete, čtečka mikročipů, která zjistí číslo mikročipu a databáze mikočipů, kde se po zadání čísla mikročipu odhalí majitel zvířete.

CO JE TO ISO MIKROČIP?

ISO mikročip má jedinečný číselný kód, který sestává z 15 číslic. Naše mikročipy splňují standardy ISO 11784 (struktura kódu) a ISO 11785 (technický koncept). Identifikační kód začíná trojčíslým, které udává kód výrobce. V případě našich mikročipů je to kód „967“. Následujících 12 číslic udává vlastní kód mikročipu. Číslo mikročipu nelze změnit, kopírovat ani jinak upravovat a tak je zaručena jeho jedinečnost a vyloučena zaměnitelnost čipovaných zvířat. Běžný mikročip má rozměry 2×12 mm, mikročip pro extra malá zvířata (malá plemena psů, myši, papoušky, želvy, atd.) 1,4×8,5 mm a mikročip pro koně a velká zvířata 3×15 mm. Tělo mikročipu je tvořeno kapslí z bioskla. Její povrch je pokryt parylenem (směsí polymerů s adhezními vlastnostmi), která zajištuje minimální pohyb mikročipu v podkoží.

CO ZNAMENAJÍ STANDARDY ISO?

ISO ( International Organization for Standardization ) je Mezinárodní organizace pro normalizaci. Tato organizace stanovuje mezinárodní technické standardy pro různé typy výrobků. V případě mikročipů se jedná o to, že každý ISO (FDX-B) mikročip musí být způsobilý k přečtení jakoukoliv ISO čtečkou mikročipů bez ohledu na její značku. Naše čtečky dokonce umožňují i přečtení mikročipů, které normy ISO nesplňují a to např. mikročipu FDX-A používáné v USA a v Jižní Americe.

JAKÁ ZVÍŘATA MOHOU BÝT OČIPOVÁNA MIKROČIPEM?

Všechny druhy a všechna plemena zvířat mohou být označena mikročipem. Vzhledem k velikosti zvířete doporučujeme volit i velikost mikročipu.

JE ČIPOVÁNÍ PSŮ POVINNÉ?

Povinné čipování psů je již nyní v platnosti v některých větších městech. Zákon o zavedení plošného čipování psů je připraven a vstoupí v platnost od 1. 1. 2020 – více podrobností se dočtete zde.

Pokud chcete se svým psem vycestovat do zahraničí, musí mít mikročip nebo tetování.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Bankovní spojení e-shopu

670100-2214276642/6210

vedený u mBank, S.A.

Nejsme plátci DPH

Kontakty
Naturalpet.cz
(Po-Pá, 8-16 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz